Göteborg

I Göteborg finns ett av Sveriges mest energisnåla kontor – vårt eget kontorshus! Här har vi skapat en riktigt klimatsmart fastighet, energieffektiv och med ett behagligt inomhusklimat.

Våra medarbetare har lång erfarenhet och spetskompetens inom miljöteknik och hållbart byggande. Det gör att vi ofta är med och skapar en hållbar stadsutveckling redan på planeringsstadiet. Även enskilda projekt, i stort som smått, är intressanta för oss. Våra tekniska konsulter har specialkompetens inom flera områden, till exempel medicinska gaser. Vi gör många typer av energiuppdrag och miljöklassningar och hjälper fastighetsägare att minska energianvändning och miljöpåverkan. Den stora utmaningen i dag är att tänka klimatsmart och skapa en hållbar miljö.

Att ta till vara de traditionella kunskaperna inom bygg och förvaltning och kombinera dem med nytänkande ser vi som vår styrka nu och i framtiden.

Kontaktpersoner

Andreas Reuterberg

Andreas Reuterberg

Brand

Göteborg

031-720 25 08
andreas.reuterberg@bengtdahlgren.se
Bengt Sinander

Bengt Sinander

Team manager

El

Göteborg, Borås

031-792 27 20
bengt.sinander@bengtdahlgren.se
Christian Johansson

Christian Johansson

Team manager

VVS

Göteborg

031-720 26 87
christian.johansson@bengtdahlgren.se
Daniel Almheden

Daniel Almheden

Team manager

Teknisk förvaltning, Bygg- & Projektledning, Fastighetsautomation

Göteborg

031-792 27 23
daniel.almheden@bengtdahlgren.se
Henrik Jönsson

Henrik Jönsson

Team manager

Energi, Kyl- & Värmepumpsteknik

Göteborg

031-720 25 56
henrik.jonsson@bengtdahlgren.se
Jakob Pontusson

Jakob Pontusson

Geoenergi & Geoteknik

Göteborg

031-720 26 64
jakob.pontusson@bengtdahlgren.se
Jennie Werner

Jennie Werner

Brand

Göteborg

031-720 26 53
jennie.werner@bengtdahlgren.se
Lucas Emanuelsson

Lucas Emanuelsson

Sprinkler

Göteborg, Jönköping, Växjö

031-720 26 88
lucas.emanuelsson@bengtdahlgren.se
Maria Skarrie

Maria Skarrie

Team manager

Miljö, Energi

Göteborg

031-720 25 54
maria.skarrie@bengtdahlgren.se
Mattias Torberntsson

Mattias Torberntsson

BIM

Göteborg

031-720 25 84
mattias.torberntsson@bengtdahlgren.se
Michael Walmerud

Michael Walmerud

VD Bengt Dahlgren Göteborg AB

Göteborg, Borås

031-720 25 89
michael.walmerud@bengtdahlgren.se
Per-Anders Marberg

Per-Anders Marberg

VD Bengt Dahlgren Brand & Risk AB

Risk Management, Brand, Sprinkler

Alla orter, Göteborg

0317202546
per-anders.marberg@bengtdahlgren.se
Samuel Reinwalds

Samuel Reinwalds

Affärsutvecklare

Administration

Göteborg, Borås, Växjö

031-720 25 35
samuel.reinwalds@bengtdahlgren.se
Stina Efraimsson

Stina Efraimsson

Marknadsansvarig

Administration

Göteborg, Borås, Växjö

031-720 25 79
stina.efraimsson@bengtdahlgren.se
Tina Hering

Tina Hering

Kalkyl

Göteborg

031-720 25 29
tina.hering@bengtdahlgren.se
Pernilla Nordström

Pernilla Nordström

Ekonomichef

Göteborg

031-720 25 40
pernilla.nordstrom@bengtdahlgren.se
Robert Persson

Robert Persson

Team manager

VVS

Göteborg

031-720 26 25
robert.persson@bengtdahlgren.se
Ulrika Hedenberg

Ulrika Hedenberg

Team manager

VVS

Göteborg

031-720 26 56
ulrika.hedenberg@bengtdahlgren.se
Mattias Hallin

Mattias Hallin

Team manager

VVS

Göteborg

031-720 26 14
mattias.hallin@bengtdahlgren.se
Patrick Liljeroth

Patrick Liljeroth

IT-chef

Administration

Göteborg

031-720 25 30
patrick.liljeroth@bengtdahlgren.se
Peter Cottman

Peter Cottman

Team manager

VVS

Göteborg, Borås

031-720 26 30
peter.cottman@bengtdahlgren.se
  • Kontakta oss gärna genom att fylla i nedanstående formulär. Vi återkopplar alltid så fort vi kan.