Helsingborg

Vi erbjuder tjänster inom hela byggprocessen – från idé till förvaltning – men har även specialistkompetens inom energiområdet, kyl- och värmeteknik samt inom byggnadsteknik.

Vidare arbetar vi med alla typer av projekt och beställarkategorier; såsom stat, kommun, landsting, bostadsbolag, industrier och privata företag. Vårt kontor kännetecknas av engagerade medarbetare med hög kompetens och ett intresse att erbjuda den bästa lösningen för varje kund och projekt.

Kontaktpersoner

Anders Molin

Anders Molin

VVS

Helsingborg

042-444 29 64
anders.molin@bengtdahlgren.se
Christer Trumstedt

Christer Trumstedt

VVS, Geoenergi & Geoteknik

Malmö, Helsingborg

040-635 17 54
christer.trumstedt@bengtdahlgren.se
Emil Mikaelson

Emil Mikaelson

BIM

Malmö, Helsingborg, Kristianstad

040 – 635 17 38
emil.mikaelson@bengtdahlgren.se
Emil Stålberg

Emil Stålberg

Sprinkler

Malmö, Helsingborg, Kristianstad

040-635 17 23
emil.stalberg@bengtdahlgren.se
Helena Hermansson

Helena Hermansson

Risk Management

Helsingborg

042-444 29 80
helena.hermansson@bengtdahlgren.se
Henrik Banche

Henrik Banche

Miljö, Energi

Helsingborg

042 - 444 29 79
henrik.banche@bengtdahlgren.se
Jonas Israelsson

Jonas Israelsson

Fastighetsautomation

Helsingborg

042-444 29 68
jonas.israelsson@bengtdahlgren.se
Katja Cedergren

Katja Cedergren

Brand

Helsingborg

042 - 444 29 81
katja.cedergren@bengtdahlgren.se
Magnus Åberg

Magnus Åberg

VD Bengt Dahlgren Syd AB

Helsingborg, Kristianstad, Malmö

0406351701
magnus.aberg@bengtdahlgren.se
Peter Granath

Peter Granath

Fastighetsautomation, Bygg- & Projektledning, Kalkyl, Teknisk förvaltning

Helsingborg, Malmö, Kristianstad

042-4442952
peter.granath@bengtdahlgren.se
Richard Steinert

Richard Steinert

Bygg- & Projektledning, Kalkyl

Helsingborg, Malmö

042-444 29 75
richard.steinert@bengtdahlgren.se
Ted Agerklint

Ted Agerklint

El

Helsingborg, Malmö, Kristianstad

042-444 29 51
ted.agerklint@bengtdahlgren.se
Charlotte Reinholdz-Nilsson

Charlotte Reinholdz-Nilsson

VVS

Malmö, Helsingborg, Kristianstad

040-635 17 17
charlotte.reinholdz.nilsson@bengtdahlgren.se
Magnus Jönsson

Magnus Jönsson

Geoenergi & Geoteknik, Fastighetsautomation, Kyl- & Värmepumpsteknik, VVS

Kristianstad, Malmö, Helsingborg

044-780 94 33
magnus.jonsson@bengtdahlgren.se
  • Kontakta oss gärna genom att fylla i nedanstående formulär. Vi återkopplar alltid så fort vi kan.